2021 CPA Vancouver Pro Qualifier

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Abimbola Aina
Super Heavyweight
1. Daniel Murphy
2. Dorion Hamilton

Heavyweight
1. Abimbola Aina
2. Alexander Mejuto
3. Burhan Pourmokhtari
4. Jae Duck Choi
5. Bradley Swart
6. Charles Archibald
7. Michael Nunziata

Light Heavyweight
1. Chris Buhr
2. Masaud Haji Aghaei
3. Christopher O'neill-Fortier
4. Tyler Jones

Middleweight
1. Derek Clermont
2. Hyungwon Cho
3. Chris Harrison
4. Harsimran Singh
5. Jerry White
6. Kyle Wishart
7. Ivan Czach

Junior
1. Thor Fetterly

Lightweight
1. Lee Kwangsoo

Masters Over 40
1. Charles Archibald
2. Ross Hankey
3. Jayson Kapitaniuk

Masters Over 50
1. Bradley Swart
2. Ross Hankey
3. Ivan Czach

Masters Over 60
1. Shawn Corness

FIGURE

Overall Winner
Giselie Heathcote
Class A
1. Giselie Heathcote
2. Shelbi Piche
3. Alesha Ash
4. Karina Frant
5. Bella Harrison
6. Cheryl Safroniuk

Class B
1. Emily Hammond
2. Nicole Volk
3. Kristina Newson
4. Celia Koehler
5. Rachele Grace
6. Ashyana Sunderji

Class C
1. Brooke Pighin
2. Shelby Guillaume
3. Charlene Akhurst
4. Kathleen Hughson
5. Kas Savage

Junior
1. Ashyana Sunderji

Masters Over 35
1. Giselie Heathcote
2. Shelbi Piche
3. Celia Koehler
4. Rachele Grace
5. Donna Laplante

Masters Over 45
1. Charlene Akhurst
2. Rachele Grace
3. Donna Laplante

BIKINI

Overall Winner
Marie-Eve Duchesneau
Class A
1. Noralee Castillo
2. Justine Bouchard
3. Tiffany Krath
4. Myriella Reyes
5. Samantha Bateman

Class B
1. Kiara Bosa
2. Amanda Ng
3. Rosanna Amlia Roop

Class C
1. Shailene Gurr
2. Carolynne Sullivan
3. Alison Anne Walker
4. Carrie Xu

Class D
1. Marie-Eve Duchesneau
2. Shelby Magilton
3. Rebecca Topol
4. Emily Bell
5. Leila Sadeghi

Class E
1. Sandy Dosanjh
2. Jiyoung Kim
3. Simone Wang
4. Tina Charters

Class F
1. Micaela Paton
2. Shelby Rosler
3. Lexus Hellekson
4. Parveen Toor

Junior
1. Kiara Bosa

Masters Over 35
1. Sandy Dosanjh
2. Tiffany Krath
3. Briar Charney
4. Tina Charters
5. Rosanna Amlia Roop

Masters Over 45
1. Tina Charters

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Gurjinder Virk
Class A
1. Robin Rana
2. Marc Marleau
3. Daniel Delacruz

Class B
1. Godfrey Mills
2. Jeremiah Kennedy
3. Karamjit Hundal

Class C
1. Trey Reese
2. Tyler Jones
3. Jing Jia Wang

Class D
1. Gurjinder Virk
2. Gaetano Monteforte
3. Joey Vasija
4. Waquiem Comar
5. Enoch Ford
6. Andrew Stack
7. Aries Yu

Class F
1. Alex Brunet
2. Harry Patel
3. Luc Hartholt
4. Arjun Grewal
5. Mohammed Shubear
6. David Cai
7. Chris Ash
8. Brett Godin

Masters Over 40
1. Norman Napoleon

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Billy Danh
Class A
1. Harsimran Singh
2. Raoul Bonilla-Tapia

Class B
1. Billy Danh
2. Anas Barahmeh
3. Tyler Jones
4. Masaud Haji Aghaei
5. Andy White
6. Alex Dantier
7. Jerry White
8. Joseph Jonassen

Class C
1. Alan Dyck
2. Mathieu Chiasson
3. Marc Bonner
4. Shahin Babazadeh
5. Michael Bosa
6. Andrew Stack
7. Charles Archibald

Class D
1. Shae Usher
2. Taylor Comeau
3. Derek Vanden Beukel
4. Brett Belsey
5. Jack Craddock
6. Thor Fetterly
7. Andrew Tardiff

Junior
1. Jack Craddock
2. Thor Fetterly

Masters Over 40
1. Charles Archibald

Masters Over 50
1. Shawn Corness

WOMEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Paola Viveros
2. Sarah Boes
3. Jessica Liubicich
4. Alyssa Anderson
5. Laura Sutton
6. Kait Dinunzio

Masters Over 35
1. Kait Dinunzio

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kristen Holliday
Class A
1. Kristen Holliday
2. Celia Koehler
3. Jeska Boire
4. Amanda Fowler
5. Sarah Boes
6. Laura Sutton

Class B
1. Brooke Pighin
2. Paola Viveros
3. Jessica Liubicich

Masters Over 35
1. Celia Koehler
2. Jeska Boire

Masters Over 45
1. Laura Sutton

WELLNESS

Overall Winner
Rose Stodalka
Class A
1. Bella Harrison

Class B
1. Rose Stodalka
2. Se Jin Ko
3. Cristina Tolbert

Class D
1. Mia Harris